Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
3. oktobris, 2014
Drukāt

1814. gada 3. oktobrī

3okt_Lermontovs_2

Pirms 200 gadiem, 1814. gada 3. oktobrī, Maskavā dzimis krievu dzejnieks, prozaiķis un dramaturgs Mihails Ļermontovs – par spīti īsajam mūžam, viens no ievērojamākajiem krievu literatūras klasiķiem, kura darbiem, piemēram, poēmai  ”Dēmons” un romānam ”Mūsu laiku varonis”, bijusi liela ietekme uz kultūras procesiem pasaulē.

Interesanti, ka Ļermontovu dzimta nākusi no Skotijas. Tur tā bija pazīstama kā Lermonti. Viens no šīs dzimtas pārstāvjiem bija virsnieks Polijas armijā. Viņš krita krievu gūstā 1613. gadā, taču vēlāk pieņēma pareizticību un pārgāja cara Mihaila Fjodoroviča dienestā. Ļermontovs bija viens no tiem krievu klasiķiem, kuri 19. gadsimta gaitā līdz ar vācu klasiskajiem literātiem ietekmēja latviešu literatūras veidošanos. Īpaši tas attiecināms uz Juri Alunānu, kurš ir arī viens no pirmajiem Ļermontova atdzejotājiem. Savukārt ”Dēmonu” 1874. gadā pirmais atdzejoja Matīss Kaudzīte.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+