Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
6. novembris, 2014
Drukāt

1814. gada 6. novembrī

6nov_Sakss_2

Pirms 200 gadiem, 1814. gada 6. novembrī, Beļģijas pilsētā Dinānā mūzikas instrumentu meistara ģimenē piedzima mūziķis un izgudrotājs Antuans Žozefs Adolfs Sakss.

Viņa galvenā nodarbošanās bija pūšamo instrumentu uzlabošana un izgudrošana, taču pasaules slavu atnesa 1846. gadā patentētais saksofons. Pirmo patentu jaunais Sakss ieguva 24 gadu vecumā, izstrādājot uzlabotu basa klarnetes dizainu. Jaunībā viņš varēja atļauties eksperimentēt, jo iztiku ar tradicionālo pūšam­instrumentu izgatavošanu ģimenē galvenokārt pelnīja tēvs. Vēlāk Sakss pārcēlās uz Parīzi, kur turpināja aizsākto jau citā kvalitātē. Viņa instrumenti sāka gūt plašu atzinību. Par saksofona izgudrošanu stāsta, ka tam par pamatu meistars ņēmis klarneti, aizstājis koku ar metālu, paplašinājis instrumentu lejasdaļā, padarījis ērtāku mundštuku un taustiņu sistēmu. Saksu tomēr regulāri apsūdzēja plaģiātismā un mūža beigu daļu viņš pavadīja neskaitāmās prāvās. Turību saksofons viņam tā arī neatnesa.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+