Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
15. oktobris, 2015
Drukāt

1815. gada 15. oktobrī

15okt_Napoleons_2

Pirms 200 gadiem, 1815. gada 15. oktobrī, sakautais un gāztais Francijas imperators un karavadonis Napoleons Bonaparts ieradās savā trimdas vietā Sv. Helēnas salā, kur Atlantijas okeāna dienviddaļā, iepretim Āfrikai, viņam bija lemts pavadīt atlikušo mūžu līdz nāves brīdim 1821. gada 5. maijā.

No Āfrikas kontinenta 15 km garo un 11 km plato salu šķir 1859 km ūdens, kas gūstekņa potenciālo bēgšanu atšķirībā no iepriekšējās Napoleona trimdas vietas – Eiropai daudz tuvākās Elbas salas – padarīja teju neiespējamu. Vientulīgajā un klinšainajā salā leģendārajai personībai tika radīti askētiski, tomēr cienījami dzīves apstākļi. Viņa rīcībā bija agrākā salas gubernatora rezidence. Lai paglābtu vēsturisko namu no sabrukšanas, 1854. gadā to līdz ar apkārtējo zemi nopirka Francijas valsts. Tā sauktā Longvuda māja jo­projām ir Francijas Ārlietu ministrijas īpašums. Tur atrodas Francijas konsulāts un, protams, Napoleona muzejs.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+