Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
9. jūnijs, 2015
Drukāt

1815. gada 9. jūnijā

9jun_Vine_2

Pirms 200 gadiem, 1815. gada 9. jūnijā, parakstīja Vīnes kongresa nobeiguma dokumentu un noteica pēcnapoleona ēras Eiropas politisko kārtību un spēku līdzsvaru.

Eiropas diplomātu sanāksme Vīnē bija sākusies 1814. gada rudenī, un tās ideālais mērķis bija nogludināt valstu pretrunas un panākt, lai Eiropā ilgstoši saglabātos miers. Francija zaudēja savus iekarojumus un lielvaras statusu, taču tās uzvarētājvalstis Krievija un Austrija sadalīja Poliju; Prūsija pievienoja Saksiju un mazās vācu valstiņas rietumos; Austrijai tika Venēcija un Ziemeļitālija; Nīderlandes karalistē iekļāva zemes, kas 1830. gadā kļuva par Beļģiju; Francijas sabiedrotajai Dānijai nācās atdot Norvēģiju Zviedrijas kontrolē. Tika apstiprināta arī 38 vācu valstu konfederācija un starptautiski garantēta Šveices neitralitāte, kā arī Lielbritānija tika pie jaunām kolonijām. Uzskata, ka Vīnes kongress bija pirmais mēģinājums radīt “Eiropas koncertu”, kas kalpojis par piemēru Tautu savienības un ANO dibinātājiem.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+