Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
17. februāris, 2012
Drukāt

1822. gada 16. februāris


17feb_nortone_2

Pirms 100 gadiem dzimusi pati populārākā amerikāņu fantastikas grāmatu autore Elisa Mērija Nortone (1912 – 2005), lasītājam pazīstama arī ar vīrišķo pseidonīmu Endrū Nortons.

 

To viņa izvēlējās 1934. gadā, ņemot vērā, ka lielākie fantastikas cienītāji bija pusaudži un jauni vīrieši, tādēļ no tā laika mārketinga viedokļa labāk, ja tiem piedāvā vīrieša sarakstītus darbus. Daudzo literāro balvu laureāte mūžā sarakstīja vairāk nekā 130 fantastikas romānu, taču latviešu lasītāji par Nortoni uzzināja vien 70. gadu beigās, kad tulkojumā no krievu valodas grāmatveikalos parādījās “Sargasi kosmosā”.

 

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+