Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
9. marts, 2012
Drukāt

1822. gada 9. martā

9marts_zobi_2

Pirms 190 gadiem, 1822. gada 9. martā, ņujorkietis Čārlzs Greiems pirmo reizi vēsturē patentēja zobu protēzes. Mākslīgos zobus, izmantojot dzīvnieku vai mirušo cilvēku zobus, kā arī ziloņkaulu un koku, praktizēja jau senie etruski Itālijā 700 gadu pirms mūsu ēras.

Aizvietotājus ar zelta stieplītēm piestiprināja pie veselajiem zobiem tukšajās vietās. Minētie materiāli plaši tika izmantoti līdz pat 19. gadsimta vidum, kad tehnoloģijas attīstījās tiktāl, lai ķertos pie plašākam pacientu lokam pieejama porcelāna un kaučuka (izmantoja īpaši cietinātu gumiju). Senatnē protēzisti nebija ārsti – tie nāca no zeltkaļu un ziloņkaula apstrādātāju aprindām.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+