Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
15. oktobris, 2013
Drukāt

1823. gada 12. aprīlī

12apr_Ostrovskis_23

Pirms 190 gadiem, 1823. gada 12. aprīlī, tiesu ierēdņa ģimenē Maskavā piedzima viens no krievu literatūras klasiķiem, dramaturgs Aleksandrs Ostrovskis.

 

Līdzīgi kā citiem 18. – 19. gadsimta britu, vācu un krievu demokrātiskā virziena literātiem, viņam bijusi būtiska ietekme uz latviešu dramaturģijas veidošanos. Minētā autora darbus latviešu valodā sāka tulkot jau 19. gadsimta 70. – 80. gados un uzskata, ka no tiem iedvesmojies gan Ādolfs Alunāns, gan Reinis un Matīss Kaudzītes, kuru ”Mērnieku laiku” tēlos literatūrzinātnieki saskata līdzības ar Ostrovska ”Negaisa” varoņiem. Klasiķa lugas tika izmantotas arī latviešu teātra pirmsākumos. Tā 19. gadsimta 80. gadu sākumā Rīgas Latviešu teātra repertuārā bija uzņemtas ”Balzaminova precības”, bet ”Vilki un avis” ir pieprasīti visos laikos. Krievijā ar Aleksandra Ostrovska vārdu asociē krievu teātra rašanos mūsdienu izpratnē. Viņš mainīja līdz tam pastāvošo teātra koncepciju, uzsverot, ka skatītājs iet uz teātri nevis skatīties lugas sižetu, bet gan aktieru spēli.

 

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+