Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
8. janvāris, 2014
Drukāt

1824. gada 8. janvārī

8janv_Kolinss_2

Pirms 190 gadiem, 1824. gada 8. janvārī, atzīta gleznotāja ģimenē Londonā piedzima  angļu rakstnieks Vilkijs Kolinss, kura romāni ar detektīva noskaņu ”Mēness akmens” un ”Sieviete baltā” bija jo īpaši populāri un lasīti Latvijā padomju laikā 70. – 80. gados.

Minētie darbi 19. gadsimta 60. gados atnesa autoram pasaules slavu un bija viņa daiļrades augstākais punkts. ”Mēness akmeni” dažkārt dēvē arī par pirmo detektīvromānu angļu valodā. Rietumos labprāt lasa arī Kolinsa īsstāstus un noveles, un darbus ”Armadale” un ”No name”. Kopumā autors uzrakstījis 27 romānus, 15 lugas un nepilnu simtu stāstu. Vilkijs Kolinss draudzējās un rakstniecībā cieši sadarbojās ar citu viktoriānisma laikmeta angļu literatūras dižgaru – Čārlzu Dikensu. Tā kā abi darbojās vienā laikā, uzskata, ka Dikensa slava pat aizēnojusi Kolinsu.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (4)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+