Mobilā versija
+2.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
8. janvāris, 2014
Drukāt

1824. gada 8. janvārī

8janv_Kolinss_2

Pirms 190 gadiem, 1824. gada 8. janvārī, atzīta gleznotāja ģimenē Londonā piedzima  angļu rakstnieks Vilkijs Kolinss, kura romāni ar detektīva noskaņu ”Mēness akmens” un ”Sieviete baltā” bija jo īpaši populāri un lasīti Latvijā padomju laikā 70. – 80. gados.

Minētie darbi 19. gadsimta 60. gados atnesa autoram pasaules slavu un bija viņa daiļrades augstākais punkts. ”Mēness akmeni” dažkārt dēvē arī par pirmo detektīvromānu angļu valodā. Rietumos labprāt lasa arī Kolinsa īsstāstus un noveles, un darbus ”Armadale” un ”No name”. Kopumā autors uzrakstījis 27 romānus, 15 lugas un nepilnu simtu stāstu. Vilkijs Kolinss draudzējās un rakstniecībā cieši sadarbojās ar citu viktoriānisma laikmeta angļu literatūras dižgaru – Čārlzu Dikensu. Tā kā abi darbojās vienā laikā, uzskata, ka Dikensa slava pat aizēnojusi Kolinsu.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+