×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

1833. gada 21. oktobrī (1)

21okt_Nobels_2

Pirms 180 gadiem, 1833. gada 21. oktobrī, Stokholmā rūpnieka ģimenē piedzima ķīmiķis, inženieris, dinamīta izgudrotājs un Nobela prēmijas ieviesējs Alfreds Bernhards Nobels. Pateicoties ģimenes turīgumam, Alfreds saņēma lielisku izglītību, apgūstot ne tikai fiziku un ķīmiju, bet arī angļu literatūru. Puisis lielā mērā gāja sava tēva, turīga uzņēmēja, inženiera un arī izgudrotāja, pēdās. 17 gadu vecumā Alfreds Nobels jau prata vācu, angļu, franču un krievu valodu. 29 gadu vecumā viņš aizrāvās ar problēmu, kā ķīmiski ļoti nestabilo un sprādzienbīstamo nitroglicerīnu padarīt par ērti lietojamu sprāgstvielu. Bīstamie eksperimenti Nobelam prasīja piecus gadus, līdz tapa dinamīts.

Šī viela bija domāta nevis karam, bet kalnrūpniecībai. Pats izgudrotājs esot ienīdis militārismu, lai arī viņa tēvs bagātību sakrāja tieši ar dažādu valstu armiju apgādi. Mūžu Alfreds Nobels nodzīvoja neprecējies, bez bērniem, tāpēc arī testamentā visu savu bagātību novēlēja ”cilvēces labā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Browsing the “Nike Air Max” Category butyairmax1.com
    The Nike Air Max technology uses visible Air cushioning on the bottom of various Nike models. Continue reading for the latest information on Nike Air Max sneakers, release dates, and colorways.

Draugiem Facebook Twitter Google+