Mobilā versija
+12.5°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
7. maijs, 2013
Drukāt

1833. gada 7. maijā

7maijs_Bramss_23

Pirms 180 gadiem, 1833. gada 7. maijā, kāda Hamburgas kroga muzikanta ģimenē piedzima nākamais komponists un pianists Johanness Brāmss – ievērojamais 19. gadsimta otrās puses skaņradis.

 

Laikabiedri, runājot par vācu mūziku, dažkārt izteicās par trim B, ar to domājot dižo trijotni – Johanu Sebastianu Bahu, Ludvigu van Bēthovenu un Johannesu Brāmsu. Daudzi arī uzskatīja viņu par Bēthovena ģēnija turpinājumu. Pusi mūža Brāmss pavadīja tā laika mūzikas galvaspilsētā Vīnē, kur baudīja lielu piekrišanu gan kā pianists, gan komponists. Te tapa viņa slavenie skaņdarbi ”Vācu rekviēms” un ”Ungāru dejas”. Kaut mūzikas vēsturnieki Brāmsu pieskaita pasaules nozīmīgākajiem simfoniķiem, viņš reiz paškritiski atzina, ka tā simfonijas esot pārāk garas un publikai varētu šķist par sarežģītām.

 

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+