Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. maijs, 2015
Drukāt

1835. gada 11. maijā

11maijs_Baumanu_Karlis_2

Pirms 180 gadiem, 1835. gada 11. maijā, Viļķenes Indriķa pusmuižas nomnieka 12 bērnu ģimenē piedzima  Kārlis Baumanis jeb Baumaņu Kārlis – skolotājs, sabiedriskais darbinieks un mūziķis, kas savu vārdu vēsturē ierakstīja kā Latvijas  valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” autors.

Laikabiedri atzīst, ka Baumaņu Kārli nav varēts nosaukt gluži par labu komponistu vai dzejnieku, taču laikā, kad latviešu mūzika un dzeja vēl tikai veidojās, šim jaunlatviešu censonim bija liela nozīme. Nākamā himna pirmo reizi tika publicēta 1874. gada pavasarī izdotajā latviešu dziesmu krājumā ”Austra”. Tajā bija iekļautas Pirmajiem latviešu dziesmu svētkiem komponētie skaņdarbi. Savus ražīgākos un labākos dzīves gadus Baumaņu Kārlis kā daudzi jaunlatvieši pavadīja Sanktpēterburgā, kur strādāja par skolotāju. 1882. gadā slimības dēļ viņš pensionējās un atgriezās Limbažos, kur arī nomira, pirms tam vēl aktīvi paspējot padarboties vietējā sabiedriskajā dzīvē.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+