Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Rodrigo, Rauls
Svētdiena, 24. septembris, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

1835. gada 18. augustā

18aug_Alunans_2

Pirms 180 gadiem, 1835. gada 18. augustā, turīga Jaunkalsnavas saimnieka ģimenē dzimis pirmais latviešu profesionālais grāmatizdevējs Indriķis Alunāns, īstajā vārdā Heinrihs Remperts Hanss Alunāns, dzejnieka Jura Alunāna brālis un latviešu “teātra tēva” Ādolfa Alunāna tēvabrālis.

Jau studiju gados Pēterburgā viņš pievērsās žurnālistikai, strādāja “Mājas Viesī” un “Pēterburgas Avīzēs”. 1873. gadā Alunāns Jelgavā atvēra grāmatveikalu; 1892. gadā arī tipogrāfiju. Strādādams Jelgavā par grāmatizdevēju līdz savai nāvei 1904. gadā, viņš kopumā izdeva 276 grāmatas, tajā skaitā brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikus”, sava brāļa Jura Alunāna “Dziesmiņas” un Anša Lerha-Puškaiša “Latviešu tautas pasakas”. Indriķis Alunāns tāpat tulkojis Gogoļa “Revidentu” un sarakstījis pirmo krieviem domāto latviešu valodas mācību grāmatu.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Vakar dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+