Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

1835. gada 18. augustā

18aug_Alunans_2

Pirms 180 gadiem, 1835. gada 18. augustā, turīga Jaunkalsnavas saimnieka ģimenē dzimis pirmais latviešu profesionālais grāmatizdevējs Indriķis Alunāns, īstajā vārdā Heinrihs Remperts Hanss Alunāns, dzejnieka Jura Alunāna brālis un latviešu “teātra tēva” Ādolfa Alunāna tēvabrālis.

Jau studiju gados Pēterburgā viņš pievērsās žurnālistikai, strādāja “Mājas Viesī” un “Pēterburgas Avīzēs”. 1873. gadā Alunāns Jelgavā atvēra grāmatveikalu; 1892. gadā arī tipogrāfiju. Strādādams Jelgavā par grāmatizdevēju līdz savai nāvei 1904. gadā, viņš kopumā izdeva 276 grāmatas, tajā skaitā brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikus”, sava brāļa Jura Alunāna “Dziesmiņas” un Anša Lerha-Puškaiša “Latviešu tautas pasakas”. Indriķis Alunāns tāpat tulkojis Gogoļa “Revidentu” un sarakstījis pirmo krieviem domāto latviešu valodas mācību grāmatu.

Pievienot komentāru

Vējonis ar Lavrovu tikai sasveicināsLatvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis nupat notikušajā Minhenes drošības konferencē sēdējis plecu pie pleca ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Vai tā ir tikai nejaušība, un ko abas amatpersonas runājušas?
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+