Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
6. novembris, 2015
Drukāt

1835. gada 6. novembrī

6nov_Lombrozo_2

Pirms 180 gadiem, 1835. gada 6. novembrī, turīgu Veronas ebreju ģimenē piedzima ārsts, psihiatrs un kriminologs Čezare Lambrozo, kurš pirmais izmantoja laikmetam jauno Darvina evolūcijas teoriju kriminoloģijā.

Kā cietuma ārsts Lambrozo, mērot noziedznieku galvaskausus un ārējās pazīmes, nāca pie slēdziena, ka tieksme uz noziedzību saistīta ar iedzimtību. Noziedznieki esot cilvēki, kam piemīt atavismi – novirzes no “normāla” cilvēka fiziskā un psiholoģiskā tipa. Pirmatnējā sabiedrībā tie bijuši labi mednieki, taču civilizētā vidē kļūst par slepkavām, izvarotājiem, zagļiem un tamlīdzīgi. Lambrozo nākamais secinājums bija, ka “homo delinquen”, kā viņš tos sauca, nav labojami, tātad vai nu izolējami no sabiedrības uz ilgu laiku, vai arī sodāmi ar nāvessodu. Zinātnieks nenovērtējot sociālās vides lomu personības veidošanā. Uzskata, ka Lambrozo idejas kļuva par pamatu fašisma ideoloģijai, kurā sava vieta bija “zemcilvēkiem” un “zemākajām rasēm”.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+