Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. novembris, 2015
Drukāt

1835. gada 6. novembrī

6nov_Lombrozo_2

Pirms 180 gadiem, 1835. gada 6. novembrī, turīgu Veronas ebreju ģimenē piedzima ārsts, psihiatrs un kriminologs Čezare Lambrozo, kurš pirmais izmantoja laikmetam jauno Darvina evolūcijas teoriju kriminoloģijā.

Kā cietuma ārsts Lambrozo, mērot noziedznieku galvaskausus un ārējās pazīmes, nāca pie slēdziena, ka tieksme uz noziedzību saistīta ar iedzimtību. Noziedznieki esot cilvēki, kam piemīt atavismi – novirzes no “normāla” cilvēka fiziskā un psiholoģiskā tipa. Pirmatnējā sabiedrībā tie bijuši labi mednieki, taču civilizētā vidē kļūst par slepkavām, izvarotājiem, zagļiem un tamlīdzīgi. Lambrozo nākamais secinājums bija, ka “homo delinquen”, kā viņš tos sauca, nav labojami, tātad vai nu izolējami no sabiedrības uz ilgu laiku, vai arī sodāmi ar nāvessodu. Zinātnieks nenovērtējot sociālās vides lomu personības veidošanā. Uzskata, ka Lambrozo idejas kļuva par pamatu fašisma ideoloģijai, kurā sava vieta bija “zemcilvēkiem” un “zemākajām rasēm”.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrība (3)Krievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+