Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
8. novembris, 2013
Drukāt

1843. gada 8. novembrī

8nov_Zemmers_2

Pirms 170 gadiem, 1843. gada 8. novembrī, Katvaru muižas dārznieka ģimenē piedzima pirmais latviešu mikrobiologs – bakteriologs Eižens Zemmers. Zemmers mācījās un vēlāk pasniedza Tērbatas Veterinārajā institūtā, tādēļ viņu tur godā arī Igaunijā.

Vairākus gadus (1892 – 1895) Zemmers bija Sanktpēterburgas Eksperimentālās medicīnas institūta nodaļas priekšnieks. Tas bija laiks, kad interese par bakterioloģiju un mikrobioloģiju, slimības izraisošajām sīkbūtnēm strauji auga, nozare attīstījās un tika izdarīti nozīmīgi atklājumi. Tas kļuva arī par Zemmera maizes darbu. Starptautisku ievērību guva viņa pētījumi par dzīvnieku mēri, dzīvnieku un cilvēku tuberkulozes īpatnībām. Zinātniskos darbus viņš pārsvarā rakstīja vāciski, taču vairāki ir arī latviešu, krievu, franču valodā. Lai arī starptautiska līmeņa zinātnieks, Zemmers pa laikam mēdza publicēties latviešu periodikā, rakstot par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem. Piemēram, ”Kādu lomu spēlējušas senprūšu, leišu un latviešu tautas pasaules vēsturē” 1900. gada mēnešrakstā ”Austrums”.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (2)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+