Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
8. novembris, 2013
Drukāt

1843. gada 8. novembrī

8nov_Zemmers_2

Pirms 170 gadiem, 1843. gada 8. novembrī, Katvaru muižas dārznieka ģimenē piedzima pirmais latviešu mikrobiologs – bakteriologs Eižens Zemmers. Zemmers mācījās un vēlāk pasniedza Tērbatas Veterinārajā institūtā, tādēļ viņu tur godā arī Igaunijā.

Vairākus gadus (1892 – 1895) Zemmers bija Sanktpēterburgas Eksperimentālās medicīnas institūta nodaļas priekšnieks. Tas bija laiks, kad interese par bakterioloģiju un mikrobioloģiju, slimības izraisošajām sīkbūtnēm strauji auga, nozare attīstījās un tika izdarīti nozīmīgi atklājumi. Tas kļuva arī par Zemmera maizes darbu. Starptautisku ievērību guva viņa pētījumi par dzīvnieku mēri, dzīvnieku un cilvēku tuberkulozes īpatnībām. Zinātniskos darbus viņš pārsvarā rakstīja vāciski, taču vairāki ir arī latviešu, krievu, franču valodā. Lai arī starptautiska līmeņa zinātnieks, Zemmers pa laikam mēdza publicēties latviešu periodikā, rakstot par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem. Piemēram, ”Kādu lomu spēlējušas senprūšu, leišu un latviešu tautas pasaules vēsturē” 1900. gada mēnešrakstā ”Austrums”.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+