Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
16. aprīlis, 2014
Drukāt

1844. gada 16. aprīlī

16apr_Franss_2

Pirms 170 gadiem, 1844. gada 16. aprīlī, Parīzes grāmatveikala īpašnieka ģimenē piedzima franču žurnālists un literāts Anatols Franss, īstajā vārdā Fransuā Anatols Tibo.

20. gadsimta otrā gadu desmita sākumā Franss tika uzskatīts par izcilāko sava laika Francijas rakstnieku, par ”lielo vārda meistaru”, lai arī pēc politiskās orientācijas bija sociālistiski, pat prokomunistiski noskaņots intelektuālis. 1921. gadā viņš saņēma Nobela prēmiju literatūrā, tajā pašā laikā Vatikāns viņa darbus ierindoja katoļiem aizliegto grāmatu sarakstā. Lasītājiem Latvijā viņa vārds bija ļoti labi pazīstams un ”Jaunākās Ziņas” saistībā ar rakstnieka 80 gadu jubileju atzīmēja: ”Neviens rakstnieks nav uztvēris tik dzīvi senās Parīzes smalko dvēseli, kas melanholiski viegla kā zilganais tvaika šķidrauts, kurš vasaras novakarē klāj Sēnas krastus, un arī strauja dzīves pulsa pilna kā modernais ritoša motora takts.”

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+