Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
30. decembris, 2014
Drukāt

1844. gada 30. decembrī

30dec_Kofins_2

Pirms 170 gadiem, 1844. gada 30. decembrī, Fairfīldā, ASV Menas štatā, piedzima amerikāņu uzņēmējdarbības vēstures leģenda – kompānijas “General Electric” (GE) izveidotājs un tās pirmais prezidents Čārlzs Alberts Kofins.

Tolaik bija pierasts, ka uzņēmumu vadītāji ir arī lieli savas nozares speciālisti, taču tas neattiecās uz Kofinu. Perspektīvajā elektropreču ražošanas nozarē viņš ielēca kā kurpju ražotnes īpašnieks, un pat vēlāk, jau vadot GE, Kofinam bija tikai minimāla saprašana par elektroiekārtu darbības tehniskajiem principiem. Viņa vērtīgākā īpašība bija Dieva dots organizatora un vadītāja talants. Kofins mācēja savākt nevainojamu speciālistu komandu, motivēt un virzīt tās darbu biznesam vajadzīgajā virzienā, pašam tikai aptuveni izprotot, pie kā konkrēti tiek strādāts. Laikabiedri teikuši, ka Kofins ir vīrs, “kurš dzimis komandēt, nekad nedodot pavēles”. Bet slavenais izgudrotājs Tomass Alva Edisons par viņu sacījis: ”Ievērojamākais uzņēmējs, kādu vien zinu.”

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+