Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
21. marts, 2016
Drukāt

1846. gada 21. martā

21marts_Sakss_2

Pirms 170 gadiem, 1846. gada 21. martā, beļģu mūzikas instrumentu konstruktors  un mūziķis Ādolfs Sakss Francijā patentēja saksofonu, kas šajā valstī drīz vien iekaroja lielu popularitāti. Īpaši militārajos orķestros.

Kopumā viņš izstrādāja astoņas saksofona versijas: sopranīno, soprāna, alta, tenora, baritona, basa, kontrabasa un subkontrabasa. Izmantojot vēl no tēva, mūzikas instrumentu meistara, iegūtās zināšanas pūšamo instrumentu rezonanses uzlabošanā, Sakss dzīves laikā uzlaboja arī trompetes, mežragus un tubas, dodot uzlabotajiem variantiem savus nosaukumus. Kopumā viņš patentēja 14 instrumentus. Šīs darbības izraisīja daudz titulētāku un mācītāku mūzikas instrumentu speciālistu protestus un vairākas tiesāšanās, jo konkurenti apšaubīja Saksa izstrādājumu unikalitāti. Savas darbības ziedu laikos 19. gadsimta 40. gados uzņēmīgais beļģis nodibināja darbnīcu ar 100 speciālistiem, kas izgatavoja apmēram 20 tūkstošus instrumentu, taču prāvošanās viņu izputināja, un Ādolfs Sakss nomira nabadzībā.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+