Mobilā versija
+3.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
18. janvāris, 2013
Drukāt

1853. gada 18. janvārī

18janv_milenbahs_23

Pirms 160 gadiem, 1853. gada 18. janvārī, Kandavas pagasta mežsarga ģimenē piedzima viens no izcilākajiem latviešu valodniekiem un latviešu leksikogrāfijas pamatlicējiem Kārlis Mīlenbahs.

 

Tērbatā izstudējušais, no senas lībiešu dzimtas nākušais valodnieks ir pirmais latvietis, kas zinātnisku valodas izpēti uzlūkoja par savas dzīves pamatuzdevumu. Viņa aizsākto darbu latviešu valodas ortogrāfijā, tāpat kā Latviešu valodas vārdnīcas sagatavošanā turpināja Jānis Endzelīns.

Pats Mīlenbahs vārdnīcā tika līdz vārdam “patumšs”. Endzelīns par savu skolotāju rakstīja: “Diža un vērtīga ir K. Mīlenbaha deva latviešu valodniecībā, it īpaši viņa latviešu valodas vārdnīca. Tagadējo valodnieku uzdevums ir – starp citu – blakus tai sarakstīt mūsu modernās rakstu valodas vārdnīcu, kur būtu atrodami visi mūsu valodā (rakstos un tautas mutē) sastopamie vārdi, sākot ar pirmajiem tekstiem, ar aizrādījumu, kad un kur pirmo reizi sastopam kādu vārdu.”

 

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+