Mobilā versija
Brīdinājums +1.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
2. septembris, 2013
Drukāt

1853. gada 2. septembrī

2sept_Ostvalds_22

Pirms 160 gadiem, 1853. gada 2. septembrī, Rīgas mucinieka ģimenē dzimis vācbaltu ķīmiķis, fizikālās ķīmijas nozares iedibinātājs un vienīgais Nobela prēmijas laureāts no Latvijas teritorijas Vilhelms Ostvalds.

 

Studējis ķīmiju Tartu universitātē, Ostvalds 19. gadsimta 80. gados izvērsa darbību Rīgas Politehnikumā kā ķīmijas profesors. Pārkrievošanas politikas vilnis, kas tajā laikā skāra Krievijas impērijas Baltijas provinces, tomēr lika viņam meklēt darbu Vācijā. 1887. gadā zinātnieks pārcēlās uz Leipcigu. Līdzās dažādiem teorētiskiem atklājumiem Ostvalds kā eksperimentējošs ķīmiķis kļuva arī par termostata, reostata, viskozimetra un mērpipetes izgudrotāju. Laikabiedri apbrīnoja viņa daudzpusību, jo ķīmiķis interesējies ne tikai par dabas zinībām, bet arī literatūru, filozofiju, nodarbojies ar mūziku, samērā labi gleznojis. Paradoksāli, ka, būdams izcils zinātnieks, Ostvalds noliedza atomu un molekulu eksistences iespēju.

 

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+