Mobilā versija
+2.6°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
14. marts, 2014
Drukāt

1854. gada 14. martā

14marts_Erlihs_2

Pirms 160 gadiem, 1854. gada 14. martā, Štrēlenes pilsētiņā (mūsdienās Stšelina Polijā) uzņēmēja ģimenē piedzima vācu ārsts, 1908. gada Nobela prēmijas medicīnā un fizioloģijā laureāts Pauls Ērlihs.

Ērliha veikums imunoloģijā un bakterioloģijā atstāja lielu iespaidu medicīnas attīstībā. Zinātnieks izstrādāja metodi, kā ar iekrāsošanu noteikt dažāda veida asinsšūnas, līdz ar to palīdzot asinsslimību ārstēšanā. Viņš arī pirmais aizsāka hemoterapiju, iesakot sifilisa ārstēšanu ar medikamentiem, un deva nozīmīgu ieguldījumu pretdifterijas seruma radīšanā. Nobela prēmiju par pētījumiem imunitātes teorijā Ērlihs saņēma kopā ar krievu zinātnieku Iļju Mečņikovu. Minētā prēmijas medaļa, starp citu, decembrī dažas dienas bija apskatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+