Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
31. marts, 2014
Drukāt

1854. gada 31. martā

31marts_Japana_2

Pirms 160 gadiem, 1854. gada 31. martā, ASV flotes komodors Metjū Perijs un Japānas valdību pārstāvošais šoguns no Tokugavas klana parak­stīja tā saukto Kanagavas līgumu.

Līgums ievadīja ap 200 gadu ilgā Japānas pašizolācijas perioda beigas, jo ārzemniekiem ilgus gadus uzturēšanās šajā salu zemē bija stingri aizliegta. Dokuments, kas Japānai tika faktiski uzspiests ar militāru draudu palīdzību, paredzēja atvērt amerikāņu tirdzniecības un vaļu zvejas kuģiem Šimodas un Hakodates ostas, tiesības amerikāņiem izkāpt krastā un paredzēja arī tālākas abu valstu sarunas labvēlīgā garā. Līgums izraisīja daudzu japāņu neapmierinātību un iekšpolitiskos konfliktus, tomēr Japānas modernizācijas process un atvērtība pasaulei 19. gadsimta pēdējās desmitgadēs kļuva neapturami.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (4)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+