Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
17. februāris, 2016
Drukāt

1856. gada 17. februārī

17feb_Aivess_2

Pirms 160 gadiem, 1856. gada 17. februārī, ASV Konektikutas štatā piedzima nākamais fotogrāfs un izgudrotājs, ap 70 patentu autors Fredriks Jūdžins Aivess (Ives).

Viņu pārsvarā godina kā krāsu fotogrāfijas radīšanas procesa izstrādātāju, taču ne mazāks ir Aivesa revolucionārais atklājums fotogrāfiju tipogrāfiskās drukāšanas jomā. Līdz 1881. gadam, kad izgudrotājs patentēja tā saukto pustoņu drukāšanas paņēmienu, laikraksti visas ilustrācijas veidoja kā ar roku gatavotas un tipogrāfijā iespiestas gravīras. Mašīnas spēja papīrā atveidot tikai melnbaltu attēlu, bet ne palēkā pustoņus, kādi ir melnbaltā fotogrāfijā. Aivess izstrādāja visai komplicētu, tomēr komerciālā praksē lietojamu metodi, kā fotogrāfiju pārveidoja reljefā sīku punktu attēlā. Drukājot tumšos foto laukumus veidoja lielāki punkti, gaišos – sīkāki. Tādējādi skatītājam radās pelēko toņu ilūzija.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+