Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
5. maijs, 2016
Drukāt

1856. gada 6. maijā – Freidam 160

6maijs_Freids_2

Pirms 160 gadiem, 1856. gada 6. maijā, mūsdienu Čehijas pilsētā Priborā (agrāk Freiberga) dzimis izcilais psihologs, psihoanalīzes skolas pamatlicējs psiholoģijā un modernās psiholoģijas “tēvs” Zigmunds Šlomo Freids.

Freida mācība balstās uz ieskatu, ka cilvēka rīcību nosaka zemapziņa, kuru prāts cenšas apspiest. Līdz psihiskās saslimšanas cēloņiem iespējams nonākt ar psihoanalīzas palīdzību, izjautājot pacientu, analizējot viņa sapņus un uzzinot, kādas asociācijas viņam rodas attiecībā uz to vai citu lietu.

Psihoanalītiķis bija pārliecināts, ka psihiski slimos var veiksmīgi ārstēt ar hipnozes palīdzību. Lielu vērību Freids pievērsa cilvēka seksualitātei, libido, formulēja tā saukto Edipa kompleksu, jo, viņaprāt, izprotot šīs apslēptās dziņas, var daudz ko izprast arī cilvēka rīcībā.

Pirms viņa jebkāda seksuālo problēmu saistīšana ar psiholoģiju tika uzskatīta par nepiedienīgu. 20. gadsimta sākumā Freida uzskati un secinājumi tika ļoti dedzīgi apspriesti intelektuāļu, īpaši filozofu aprindās, turklāt vieni viņu uzskatīja par ģēniju, citi par šarlatānu.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+