Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
28. marts, 2012
Drukāt

1862. gada 28. martā

28mar_brians_2

Pirms 150 gadiem, 1862. gada 28. martā, Nantē jūrnieku krodziņa īpašnieka ģimenē piedzima nākamais Francijas politiķis un valdības vadītājs Aristīds Briāns, kura nostājai bija liela nozīme Baltijas valstu neatkarības atzīšanā de iure pēc Pirmā pasaules kara.

 

Viņa paraksts atradās uz 1921. gada 26. janvāra tā sauktās “Briāna notas”, kas Antantes Augstākās padomes vārdā Latvijas pārstāvjiem oficiāli paziņoja, ka Lielbritānija, Francija, Itālija, Japāna un Beļģija atzīst Latviju par patstāvīgu valsti. Pateicībā Briāna vārdā tika nosaukta iela Rīgā, kuru padomju laikā gan pārsauca par godu kreisajam franču rakstniekam Anrī Barbisam, tomēr tagad tā atguvusi agrāko nosaukumu. Pasaulē Briānu viņa Eiropas vienošanas ideju dēļ uzskata arī par vienu no Eiropas Savienības idejiskajiem tēviem.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+