Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
29. augusts, 2012
Drukāt

1862. gada 29. augustā

29aug_meterlinks_22

Pirms 150 gadiem, 1862. gada 29. augustā, turīga Ģentes notāra ģimenē piedzima Moriss Meterlinks, beļģu dramaturgs, dzejnieks un filozofs, Nobela prēmijas laureāts.

 

Savā daiļradē Meterlinks pārstāvēja simbolismu, un viņa lugas un esejas uzskata par izciliem šā literārā virziena piemēriem. Beļģu autora darbi visai ātri kļuva pazīstami Latvijā, un populārākais no tiem ir luga ”Zilais putns”. Meterlinka daiļrade ietekmējusi latviešu literatūras attīstību. Viņa grāmatas 20. gadsimta sākumā tulkojuši Jānis Asars, Kārlis Jēkabsons un Jānis Akurāters. ”Sapņu un baiļu dzejnieks” – par Meterlinku rakstīja Jānis Sudrabkalns, 1926. gadā iznākušo ”Termītu dzīvi” no kukaiņu dzīves alegoriju sērijas nosaucot par ”vispesimistiskāko grāmatu pasaules rakstniecībā”.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+