Mobilā versija
+15.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
21. novembris, 2013
Drukāt

1863. gada 21. novembrī

21nov_Bastejkalns_2

Pirms 150 gadiem, 1863. gada 21. novembrī, Rīgas pilsētas rīcībā tika nodota teritorija, kurā agrāk atradās pilsētas vaļņi un nocietinājumu grāvis.

Bijušo vaļņu un bastionu norakšana bija sākusies 1857. gadā – pēc tam, kad Krievijas impērijas vadība nolēma, ka cietokšņa statuss Rīgai vairs nav nepieciešams. Būvgružus un smiltis no aizsardzības būvēm sagāza apkaimes purvainākajās vietās, bet no tā, kas palika pāri, agrākā Smilšu bastiona vietā uzbēra Bastejkalnu. Starp kanālu un tagadējo Elizabetes ielu vēl nebija nevienas ēkas. Tikai no Elizabetes ielas Brīvības ielas virzienā sākās Pēterburgas priekšpilsēta ar mazām koka ēkām. Tas, ko tagad lielā mērā saprotam ar jēdzienu Rīgas arhitektūra, faktiski sāka veidoties vien 19. gadsimta otrajā pusē. Pirmā lielākā būve aiz agrākās vaļņu līnijas bija tajā pašā 1863. gadā celtais tagadējās Nacionālās operas nams. Pēc vaļņu joslas noņemšanas arhitektiem un būvniekiem pavērās līdz tam nepieredzēti plašs darba lauks.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+