Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
29. augusts, 2013
Drukāt

1863. gada 29. augustā

29aug_opera_22

Pirms 150 gadiem, 1863. gada 29. augustā, ar Frīdriha Šillera lugas ”Vallenšteina nometne” izrādi darbu sāka Rīgas Vācu teātris, kas pārvācās no Vāgnera ielas nama.

 

Mūsdienās klasicisma stilā ieturētā Ludviga Bonšteta projektētā ēka pazīstama kā Latvijas Nacionālās operas mājvieta, bet toreiz atklāšanas svinībās tika spēlēta kapelmeistara K. Dimona svētku uvertīra un V. Gērca svētku spēle ”Apollona balva”. Lepno namu dēvēja par ”mūsu templi”, un tika uzsvērts, ka Rīga līdz ar tā uzbūvēšanu ierindojusies starp citām Eiropas kultūras pilsētām. Kultūras vēsturnieki gan norāda, ka Rīgas Vācu teātra repertuārs sākotnēji bijis ļoti raibs, jo uzvestas kā teātra izrādes un operas, tā arī baleti un operetes. Pēdējās bijušas publikas visvairāk pieprasītas – rīdziniekiem šķitis, ka teātrī galvenais ir omulīgi pavadīt laiku.

 

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+