Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
29. augusts, 2013
Drukāt

1863. gada 29. augustā

29aug_opera_22

Pirms 150 gadiem, 1863. gada 29. augustā, ar Frīdriha Šillera lugas ”Vallenšteina nometne” izrādi darbu sāka Rīgas Vācu teātris, kas pārvācās no Vāgnera ielas nama.

 

Mūsdienās klasicisma stilā ieturētā Ludviga Bonšteta projektētā ēka pazīstama kā Latvijas Nacionālās operas mājvieta, bet toreiz atklāšanas svinībās tika spēlēta kapelmeistara K. Dimona svētku uvertīra un V. Gērca svētku spēle ”Apollona balva”. Lepno namu dēvēja par ”mūsu templi”, un tika uzsvērts, ka Rīga līdz ar tā uzbūvēšanu ierindojusies starp citām Eiropas kultūras pilsētām. Kultūras vēsturnieki gan norāda, ka Rīgas Vācu teātra repertuārs sākotnēji bijis ļoti raibs, jo uzvestas kā teātra izrādes un operas, tā arī baleti un operetes. Pēdējās bijušas publikas visvairāk pieprasītas – rīdziniekiem šķitis, ka teātrī galvenais ir omulīgi pavadīt laiku.

 

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+