Mobilā versija
+4.0°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. decembris, 2014
Drukāt

1864. gada 12. decembrī

12dec_Bisenieks_2

Pirms 150 gadiem, 1864. gada 12. decembrī, Vircavas zemnieka ģimenē piedzima nākamais agronoms, uzņēmējs, sabiedrisks darbinieks, grāmatu izdevējs un iespiedējs Jānis Bisenieks.

Viņa uzņēmība un aktivitāte latviešu ekonomiskās un sabiedriskās dzīves organizēšanā 19./20. gadsimtu mijā laikabiedros izraisīja tādu cieņu, ka, pat viņam vēl dzīvam esot, 1914. gadā rakstīja, ka Biseniekam “grūti būtu atrast mūsu latviešu dzīvē līdzīgu piemēru”. Viņa darbība pārsvarā saistījās ar Jelgavu. 19. gadsimta beigās Bisenieks Jelgavā organizēja Lauksaimniecības biedrību un pārņēma savā īpašumā lauksaimnieku aprindās populāro izdevumu “Zemkopis”; viens no pirmajiem ieviesa latviešu presē jauno ortogrāfiju. 1895. gadā Jelgavā viņš sarīkoja pirmo latviešu lauksaimniecības, amatniecības un rūpniecības izstādi, kas iezīmēja lopkopības uzplaukumu Latvijas teritorijā. Kopumā Bisenieka mūža laikā pēc enerģiskā vīra ierosmes tika dibinātas ap 20 dažādas biedrības, sākot ar krāj­aizdevu biedrību un beidzot ar riteņbraucēju biedrību.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (16)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+