Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
17. februāris, 2014
Drukāt

1864. gada 17. februārī

17feb_Hunley_2

Pirms 150 gadiem, 1864. gada 17. februārī, ASV pilsoņu kara laikā iepretim Čārlstonas ostai dienvidnieku zemūdene ”Hunley” nogremdēja ziemeļnieku karakuģi ”Housatonic”.

Šis bija lūzuma punkts visā jūras karadarbības vēsturē, jo pirmo reizi pasaulē zemūdene tika izmantota kaujas uzdevumā un to arī paveica. ”Hunley” bija 12 metru garš no lokomotīvju katlu tērauda pagatavots dzelzs cigārs 1,17 m diametrā. Komandā bija komandieris un septiņi vīri, kas ar rokām grieza dzenskrūves vārpstu. Zemūdenes ierocis bija garā kātā iestiprināts spridzeklis. Pilnā gaitā braucot, stienis ar mīnu tika ietriekts ”Housatonic” korpusā. Pēc tam zemūdene no tā attālinājās un uzspridzināja lādiņu. Kuģis nogrima, taču arī ”Hunley” pazuda bez vēsts. Zemūdenes vraku atrada 1995. gadā, bet 2000. gadā izcēla. Tad arī noskaidrojās, ka apkalpes locekļi gājuši bojā atpakaļceļā no skābekļa trūkuma.

Pievienot komentāru

Bijušais Spānijas karalis 79 gadu vecumā kļuvis par burāšanas čempionuBijušais Spānijas karalis Huans Karloss 79 gadu vecumā ir kļuvis par pasaules burāšanas čempionu kopā ar savu komandu sacensībās, kas notika Kanādas pilsētā Vankūverā.
Draugiem Facebook Twitter Google+