Mobilā versija
+3.3°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
17. februāris, 2014
Drukāt

1864. gada 17. februārī

17feb_Hunley_2

Pirms 150 gadiem, 1864. gada 17. februārī, ASV pilsoņu kara laikā iepretim Čārlstonas ostai dienvidnieku zemūdene ”Hunley” nogremdēja ziemeļnieku karakuģi ”Housatonic”.

Šis bija lūzuma punkts visā jūras karadarbības vēsturē, jo pirmo reizi pasaulē zemūdene tika izmantota kaujas uzdevumā un to arī paveica. ”Hunley” bija 12 metru garš no lokomotīvju katlu tērauda pagatavots dzelzs cigārs 1,17 m diametrā. Komandā bija komandieris un septiņi vīri, kas ar rokām grieza dzenskrūves vārpstu. Zemūdenes ierocis bija garā kātā iestiprināts spridzeklis. Pilnā gaitā braucot, stienis ar mīnu tika ietriekts ”Housatonic” korpusā. Pēc tam zemūdene no tā attālinājās un uzspridzināja lādiņu. Kuģis nogrima, taču arī ”Hunley” pazuda bez vēsts. Zemūdenes vraku atrada 1995. gadā, bet 2000. gadā izcēla. Tad arī noskaidrojās, ka apkalpes locekļi gājuši bojā atpakaļceļā no skābekļa trūkuma.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+