Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
22. augusts, 2014
Drukāt

1864. gada 22. augustā

22aug_Konvencija_2

Pirms 150 gadiem, 1864. gada 22. augustā, divpadsmit Eiropas valstis parakstīja Pirmo Ženēvas konvenciju – pamatu un aizsākumu starptautisko tiesību standarta formēšanai humanitārajā jomā.

Process 19. gs. otrajā pusē notika paralēli ar Starptautiskā Sarkanā Krusta organizācijas veidošanos. Konvencijas gadījumā galvenais mērķis bija pasargāt karā cietušos, tas ir, ievainotos, kā arī karagūstekņus. Viens no Pirmās Ženēvas konvencijas punktiem noteica sarkano krustu baltā laukā par aizsardzības un neitralitātes zīmi personām un objektiem. Ar to bija jāapzīmē militārie hospitāļi, tas bija jānēsā tos apkalpojošajam personālam. Pirmo konvenciju parakstīja Bādene, Beļģija, Dānija, Francija, Hesene, Itālija, Nīderlande, Portugāle, Prūsija, Šveice, Spānija un Virtenberga. Ženēvas konvencija kļuva par procesu, jo atsevišķas, kopumā vēl trīs, konvencijas tika parakstītas arī 1906., 1929. un 1949. gadā. Tās papildināja ievainoto, karagūstekņu un civiliedzīvotāju aizsardzības normas.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+