Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
24. novembris, 2015
Drukāt

1865. gada 24. novembrī

24nov_Pauljuks_2

Pirms 150 gadiem, 1865. gada 24. novembrī, Sesavas pagasta saimnieka ģimenē piedzima inženieris un politiķis Jānis Pauļuks, kam lieli nopelni dzelzceļa sistēmas atjaunošanā un attīstīšanā pirmskara Latvijā.

Pauļuks bija ilggadējs satiksmes ministrs vairākās 20. gadu valdībās un 1923. gadā vairākus mēnešus pavadīja arī Ministru prezidenta amatā. Tieši viņa kā satiksmes ministra pilnvaru gados Latvija tika pie sava flotes lepnuma – Anglijā būvētā ledlauža “Krišjānis Valdemārs” – un 1925. gada 1. novembrī darbu sāka Rīgas radiofons. Pauļuka vārds tāpat iezīmīgs ar to, ka viņš bija pirmais bezpartijiskais valdības vadītājs un pirmais, ko 1923. gadā šajā postenī apstiprināja Saeima. Partiju laika politiskajās aprindās bezpartijiskais Pauļuks tika cienīts kā labs organizators ar demokrāta slavu un labu reputāciju.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (15)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+