Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
24. novembris, 2015
Drukāt

1865. gada 24. novembrī

24nov_Pauljuks_2

Pirms 150 gadiem, 1865. gada 24. novembrī, Sesavas pagasta saimnieka ģimenē piedzima inženieris un politiķis Jānis Pauļuks, kam lieli nopelni dzelzceļa sistēmas atjaunošanā un attīstīšanā pirmskara Latvijā.

Pauļuks bija ilggadējs satiksmes ministrs vairākās 20. gadu valdībās un 1923. gadā vairākus mēnešus pavadīja arī Ministru prezidenta amatā. Tieši viņa kā satiksmes ministra pilnvaru gados Latvija tika pie sava flotes lepnuma – Anglijā būvētā ledlauža “Krišjānis Valdemārs” – un 1925. gada 1. novembrī darbu sāka Rīgas radiofons. Pauļuka vārds tāpat iezīmīgs ar to, ka viņš bija pirmais bezpartijiskais valdības vadītājs un pirmais, ko 1923. gadā šajā postenī apstiprināja Saeima. Partiju laika politiskajās aprindās bezpartijiskais Pauļuks tika cienīts kā labs organizators ar demokrāta slavu un labu reputāciju.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+