Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
28. septembris, 2015
Drukāt

1865. gada 28. septembrī

28sept_Valdis_2

Pirms 150 gadiem, 1865. gada 28. septembrī, Sausnējas muižas dārznieka ģimenē dzimis literāts un pedagogs Voldemārs Zālītis, plaši pazīstams kā rakstnieks Valdis – bērnības atmiņu tēlojuma ”Staburaga bērni” autors.

Mūsdienās šīs 1895. gadā izdotās grāmatas papildvērtība ir zudumā gājušā Staburaga apkaimes apraksts. Dzejnieks un žurnālists Jānis Ziemeļnieks saistībā ar literāta 60. dzimšanas dienu 1925. gadā rakstīja: “Valdis nepieder tiem rakstniekiem, kas pastāvīgi mīl sevi atgādināt – nemanot atstājis literārio darba lauku, viņš vairāk kā gadu desmitu klusējis, galvenos spēkus upurēdams jaunatnes audzināšanas laukā.” Valdim tomēr vēl tapa romāns dzejā “Juris Brasa, gāršas dēls un mantinieks”, kas bija domāts kā “Staburaga bērnu” turpinājums, tomēr šis darbs netiek uzskatīts par veiksmīgu.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (67)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+