Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
7. oktobris, 2015
Drukāt

1865. gada 7. oktobrī

7okt_Lebers_2

Pirms 150 gadiem, 1865. gada 7. oktobrī, vāc­baltu tirgotāja ģimenē Rīgā piedzima jurists un zinātnieks, viens no  Civillikuma un citu pirmskara Latvijas likumu izstrādātājiem Augusts Lēbers.

Profesors Lēbers devis lielu ieguldījumu gan LU darbā, gan Latvijas Republikas tiesvedības prakses izstrādē; bija tiesībnieka un Latvijas neatkarības idejas uzturētāja ārzemēs Dītriha Andreja Lēbera tēvs. A. Lēbers, kaut arī vācietis, kā jurists nemainīgi baudīja cieņu 30. gadu Latvijā, jo bija nostājies neatkarīgās Latvijas valsts pusē jau 1918. gada 19. decembrī, kad Kārļa Ulmaņa vadītā pagaidu valdība viņu uzaicināja izveidot jaunās valsts augstāko tiesu – Senātu. “Juristu starpā Lēbers ieguvis vispārēju cieņu ne vien ar savām izcilus zināšanām, bet arī cēlām rakstura īpašībām,” viņa 70. dzimšanas dienā atzīmēja avīzes. 1939. gadā tiesībnieks, kā gandrīz visi viņa tautieši Latvijā, repatriējās uz Vāciju.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (50)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+