Mobilā versija
+1.1°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
21. septembris, 2016
Drukāt

1866. gada 21. septembrī

Velss

Pirms 150 gadiem, 1866. gada 21. septembrī, sīktirgotāja ģimenē Londonā dzimis angļu rakstnieks, zinātniskās fantastikas žanra pamatlicējs Herberts Velss.

Viņa populārākie darbi ir “Laika mašīna” (1895), “Neredzamais cilvēks” (1897), “Pasauļu karš” (1898). Velss rakstīja arī “parastus” daiļdarbus, politisku ideju un socioloģiskas ievirzes grāmatas, taču tās vairāk pazīstamas rakstnieka dzimtenē, kamēr pasaule viņu ciena tieši kā fantastu. Gan autora mūža laikā, gan vēlāk kritiķi dažkārt apgalvoja, ka viņš tikai turpinot Žila Verna aizsākto, mēģinot “sacensties” ar “akadēmisko Vernu”, taču vairums literatūrzinātnieku sliecas domāt, ka Velss nav ietekmējies no Verna, lai arī atsevišķu zinātniskās fantastikas tematu patapinājums no francūža novērojams. Tā kā 1920. gadā Velss bija apmeklējis Padomju Krieviju un ticies ar Ļeņinu, padomju propaganda labprāt centās slaveno rakstnieku tēlot lielinieku idejām simpatizējošu. Tas neatbilst īstenībai, jo Velss vienlīdz nīda kā komunismu, tā fašismu, uzskatot tos par ļoti līdzīgiem.

Pievienot komentāru

Emanuels Makrons izpunktē sāncenšus. Skolēna un skolotājas romānsPrezidenta kandidāta sieva ir viņa bijusī franču valodas skolotāja
Draugiem Facebook Twitter Google+