Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
28. jūnijs, 2016
Drukāt

1866. gada 28. jūnijs

28jun_Dekens_2

Pirms 150 gadiem, 1866. gada 28. jūnijā, Jaungulbenes pagasta “Šļauku” rentnieka ģimenē dzimis pedagogs, sabiedrisks darbinieks, visu pirmskara Saeimu deputāts no sociāldemokrātiem Kārlis Dēķens.

Lielākie nopelni Dēķenam tomēr pienākas par latviešu pedagoģijas un skolu sistēmas attīstīšanu. Viņš sarakstījis pirmo latviešu pedagoģijas grāmatu “Rokas grāmata pedagoģijā”, izdotu 1909. gadā. Vēlāk, jau Latvijas valstī iznāca arī atsevišķi darbi, veltīti pirmo klašu bērnu audzināšanai, skolu iekārtošanai un vadīšanai. Dēķens allaž uzsvēra, ka “skolas uzdevums ir kalpot kultūrai”, radīt kulturālu cilvēku, bet skolotājs ir “skolas dvēsele” – no viņa atkarīgs sekmīgs skolas darbs un zināmā mērā arī visas sabiedrības liktenis nākotnē. Jāpiemin, ka Dēķens pievērsās arī nedzirdīgo bērnu skološanai, bet pēc Pirmā pasaules kara atjaunojis Strazdumuižas neredzīgo skolu. Laikā no 1920. līdz 1934. gadam viņš bija Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (10)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+