Mobilā versija
+3.1°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
6. oktobris, 2016
Drukāt

1866. gada 6. oktobris

Fesendens

Pirms 150 gadiem, 1866. gada 6. oktobrī, anglikāņu garīdznieka ģimenē Kvebekas provincē Kanādā piedzima Redžinalds Fesendens – inženieris un izgudrotājs, kura kontā ir ap 300 patentu, taču galvenais nopelns ir tehnoloģija, kā radīt augstfrekvences radiosignāla zemfrekvences modulācijas. Proti, Fesendenam un viņa kolēģim Lī de Forestam varam būt pateicīgi par iespēju radio klausīties mūziku un cilvēka runu, jo līdz 1906. gadam, kad zinātnieku izstrādātais paņēmiens tika patentēts, visa radiosaziņa notika vien ar Morzes ābeces signālu palīdzību, pārraidot īsākus un garākus elektromagnētisko viļņu impulsus.

Fesendens uzstādīja mērķi panākt vairāk. Pirmais radioraidījums notika 1906. gada Ziemassvētku vakarā. No stacijas Brentrokā, ASV, tika pārraidīti daži mūzikas skaņdarbi un Fesendens nolasīja fragmentus no Bībeles. To dzirdēja arī uz kuģiem tālu Atlantijas okeānā.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+