×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

1866. gada 8. septembrī (1)

8sept_Piecisi_2

Kanādiešu Dionē piecīši 1934. gadā.

Pirms 150 gadiem, 1866. gada 8. septembrī, Čikāgā pirmo reizi pasaulē tika reģistrēta sešīšu piedzimšana. Piedzima trīs zēni un trīs meitenes.

Divi no jaundzimušajiem – viens zēns un viena meitene – nomira drīz pēc dzemdībām, bet četri pārējie veikalnieku Džeimsa un Dženijas Bušnelu bērni nodzīvoja ilgu mūžu. Mūsdienās uzskata, ka piecīšu piedzimšanas iespēja ir 1:50 miljoniem. Attiecīgi sešīšu nākšana pasaulē ir krietni retāka parādība. Par šīs ģimenes sākotni nekas daudz nav zināms. Vēlāk, kad Bušneli 19. gadsimta beigās pārcēlās uz Ņujorku, tur minēta arī atšķirīga meiteņu un zēnu proporcija. Pēdējā no sešīšiem – Alinsija Bušnela–Pārkere – nomira 1953. gadā. Interesanti, ka vecāki līdz 15 gadu vecumam bija slēpuši no bērniem faktu, ka viņiem visiem ir viena dzimšanas diena.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Arī avīzē ” Jaunākās ziņas” (varbūt arī žurnālā “Atpūta”) bija šī fotogrāfija. Bija minēti arī meitenīšu vārdi.Ja pareizi atceros- Anna, Marija,Cecīlija,Ivonna…piekto nevaru atcerēties.Interesanti būtu uzzināt to likteni,jo tajos laikos arī Latvijā par Kanādas piecītēm bija liela interese.

Draugiem Facebook Twitter Google+