Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
10. maijs, 2012
Drukāt

1872. gada 10. maijā

10maijs_vudhala_2

Pirms 140 gadiem, 1872. gada 10. maijā, amerikāņu sieviešu tiesību aktīviste Viktorija Vudhala kļuva par pirmo sievieti, kas izvirzīta kā kandidāte ASV prezidenta amatam.

 

Viņas kandidatūru virzīja ”Vienādo tiesību partija”, un tas bija drīzāk politisks, provokatīvs žests, jo sievietēm ASV tolaik nemaz nebija vēlēšanu tiesību, un oficiālajā kandidātu sarakstā viņas vārdu vara neierakstīja. Vudhalas rīcību amerikāņu pilsonības vairākums uzskatīja par skandalozu, kamdēļ viņu dēvēja par ”Misis Sātanu”. Sabiedrības stereotipus dāmu tiesību aktīviste lauza arī tādējādi, ka kļuva par pirmo sievieti brokeri Volstrītā un pirmo sievieti, kas nodibināja un vadīja savu preses izdevumu.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+