Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
27. novembris, 2012
Drukāt

1872. gada 27. novembrī

27nov_bija_22

Pirms 140 gadiem, 1872. gada 27. novembrī, Asaros, Jūrmalā, piedzima viens no pirmajiem latviešu cilmes profesionālajiem tēlniekiem Augusts Bija.

 

Kaut arī šis mākslinieks prasmju ziņā pielīdzināms Teodoram Zaļkalnam, Latvijā viņa vārds mūsdienās ir mazpazīstams, jo Bija jau 1897. gadā apmetās uz pastāvīgu dzīvi Briselē, kas padarīja viņu par Eiropas mēroga tēlnieku. Beļģijā Bija ir labi zināms, viņa darbi, tajā skaitā daudzas piemiņas medaļas, glabājas muzejos. Mākslinieka saistība ar Latviju pirmskara gados notika epizodiski – Bija piedalījās Brīvības pieminekļa un citos konkursos, taču dzimtenē atzinību neguva, jo priekšroka tika dota pašmāju tēlniekiem.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+