Mobilā versija
+5.1°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
20. maijs, 2013
Drukāt

1873. gada 20. maijā

20maijs_Dzinsi_22

Pirms 140 gadiem, 1873. gada 20. maijā, Rīgā dzimušais, bet uz ASV Nevadas štatu emigrējušais skroderis Jakobs Dāvis jeb Džeikobs Deiviss saņēma patentu metodei stiprināt darba bikšu kabatas ar kniedēm.

 

Dāvim pašam nebija 75 dolāru patenta nokārtošanai, tāpēc viņš par partneri pieaicināja audumu piegādātāju Leviju Štrausu no firmas ”Levi Strauss & Co”. Tas bija džinsu dzimšanas brīdis, jo tajā pašā gadā sākās no rupja auduma izgatavotu, pamatīgām vīlēm nošūtu un kniedēm stiprinātu darba bikšu sērijveida ražošana. Prece bija ļoti pieprasīta kovboju, kalnraču un dzelzceļa strādnieku aprindās. Diemžēl vēsturei zudušas ziņas, kad tieši pārdoti pirmie džinsi, jo firmas grāmatvedības arhīvs sadega 1906. gada Sanfrancisko zemestrīces izraisītajā ugunsgrēkā. ”Levi Strauss & Co” savu monopolu kniežbikšu ražošanā saglabāja līdz 1891. gadam, kad beidzās patenta termiņš. Tūdaļ pēc tam pie džinsu šūdināšanas ASV ķērās desmitiem kompāniju.

 

 

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+