Mobilā versija
+21.9°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
9. decembris, 2013
Drukāt

1873. gada 9. decembrī

9dec_Gulbis_2

Pirms 140 gadiem, 1873. gada 9. decembrī, Tukuma apriņķa Smārdē kalpa ģimenē dzimis rakstnieks un grāmatizdevējs Ansis Gulbis.

Kā pirmskara Latvijas presē uzsvērts: ”Viņš pirmais sācis savus izdevumus pārdot darba inteliģencei uz nomaksu, un tas ļoti veicinājis grāmatu izplatīšanos tautā.” Pie izdevējdarbības Gulbis ķērās 20. gadsimta sākumā ar Johana Volfganga Gētes, Garlība Merķeļa, Aspazijas, Andreja Pumpura, Doku Ata un Pērsieša darbiem. Laikabiedri min, ka Gulbi vadījis ne tikai grāmatnieka ķēriens, bet arī ideālisms. Inteliģences aprindās viņš bija ļoti ieredzēts un līdzdarbojās visdažādākajos kultūras pasākumos, piemēram, palīdzēja teātra un operas izrāžu sagatavošanā. ”Jaunākās Ziņas” 1923. gadā izdevēja 50 gadu jubilejas sakarā apgalvoja, ka starp tā laika ievērojamiem rakstniekiem un žurnālistiem neatrast nevienu, kurš kādu laiku nebūtu strādājis Gulbja apgāda labā.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (11)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+