Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
9. decembris, 2013
Drukāt

1873. gada 9. decembrī

9dec_Gulbis_2

Pirms 140 gadiem, 1873. gada 9. decembrī, Tukuma apriņķa Smārdē kalpa ģimenē dzimis rakstnieks un grāmatizdevējs Ansis Gulbis.

Kā pirmskara Latvijas presē uzsvērts: ”Viņš pirmais sācis savus izdevumus pārdot darba inteliģencei uz nomaksu, un tas ļoti veicinājis grāmatu izplatīšanos tautā.” Pie izdevējdarbības Gulbis ķērās 20. gadsimta sākumā ar Johana Volfganga Gētes, Garlība Merķeļa, Aspazijas, Andreja Pumpura, Doku Ata un Pērsieša darbiem. Laikabiedri min, ka Gulbi vadījis ne tikai grāmatnieka ķēriens, bet arī ideālisms. Inteliģences aprindās viņš bija ļoti ieredzēts un līdzdarbojās visdažādākajos kultūras pasākumos, piemēram, palīdzēja teātra un operas izrāžu sagatavošanā. ”Jaunākās Ziņas” 1923. gadā izdevēja 50 gadu jubilejas sakarā apgalvoja, ka starp tā laika ievērojamiem rakstniekiem un žurnālistiem neatrast nevienu, kurš kādu laiku nebūtu strādājis Gulbja apgāda labā.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+