Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
24. aprīlis, 2014
Drukāt

1874. gada 24. aprīlī

24apr_Ligotnu_Jekabs_2

Pirms 140 gadiem, 1874. gada 24. aprīlī, Salgales pagastā dzimis žurnālists, kritiķis, literatūrvēsturnieks un rakstnieks Līgotņu Jēkabs, īstajā vārdā Jēkabs Roze.

Viņš ir viena no tām personībām, kas 20. gadsimta pirmajās desmitgadēs virzīja latviešu literatūru, teātri, avīžniecību un sabiedriski politisko dzīvi. Pirmā stāstu grāmata autoram iznāk 1903. gadā. Pirmskara Latvijā kā savdabīgs Rūdolfa Blaumaņa darba turpinājums bija populārs arī viņa garstāsts ”Jaunie Indrāni”. Par savu dzīvi literāts reiz sacījis: ”Mana biogrāfija ir manos rakstos.” Bet savu rakstniecības stilu 60 gadu jubilejā raksturoja tā: ”Manā darbā nav bijis ne labo, ne kreiso – tikai cilvēki, rakstnieki, mākslinieki. Esmu ticējis cilvēkam un tam labākam, kas ir mūsu tautā.” Lielu lomu Līgotņu Jēkabs atvēlēja dažādiem publicistiska rakstura izdevumiem par Latvijas vēsturi un kultūru. Acīmredzot tieši aktīvās publicistiskās darbības dēļ Līgotņu Jēkabs 1941. gada jūnijā tika represēts un gāja bojā.

Pievienot komentāru

Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktāKopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+