Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. maijs, 2014
Drukāt

1874. gada 7. maijā

7maijs_Valters_Mikelis_2

Pirms 140 gadiem, 1874. gada 7. maijā, Liepājas strādnieka ģimenē dzimis rakstnieks un diplomāts Miķelis Valters.

Latvijas pirmais iekšlietu ministrs no 1918. gada 18. novembra līdz 1919. gada 8. decembrim, viens no Latvijas valstiskuma ideoloģiskajiem un praktiskajiem pamatlicējiem, pārliecināts demokrātijas piekritējs. Kā daudzi tā laika latviešu politiķi un sabiedriski aktīvie ļaudis, arī viņš savu politisko karjeru bija sācis kā kreiso ideju piekritējs un 1905. gada revolūcijas atbalstītājs. Tomēr vienlaikus Valters ir viens no pirmajiem, kas sāka propagandēt Latvijas valstiskumu vēl 19. gadsimta beigās, vispirms gan runājot tikai par autonomiju. Brīvvalsts gados Valters kā diplomāts lielu daļu laika pavadīja ārzemēs. Vēsturnieku aprindās slavenas ir viņa 30. gadu otrajā pusē rakstītās vēstules K. Ulmanim un ārlietu ministram V. Munteram, kurās Valters pamatoti un pat pravietiski kritizēja Latvijas ārpolitiku.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (10)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+