Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
25. augusts, 2015
Drukāt

1875. gada 25. augustā

25aug_Vebs_2

Pirms 140 gadiem, 1875. gada 25. augustā, britu jūrnieks Metjū Vebs kļuva par pirmo cilvēku, kurš pārpeldēja Lamanša jūras šaurumu.

Attālumu no Duvras līdz Kalē kapteinis Vebs pārvarēja mazāk nekā 22 stundās. Pie gatavošanās peldējumam viņš bija ķēries, 1873. gadā izlasījis avīzē, ka kādam citam tas nav izdevies. Divus gadus tvaikoņa “Emerald” kapteinis trenējās vēsajos Temzas un tad Lamanša ūdeņos. 12. augustā Vebs mēģināja pārpeldēt šaurumu pirmo reizi, taču spēcīgā vēja un viļņu dēļ no ieceres atteicās. Tas tika atkārtots pēc divām nedēļām, sākot peldējumu ar lēcienu no Admiralitātes piestātnes Duvrā. Vebs bija ieziedies ar eļļu, un ceļā viņu pavadīja trīs laivas. Peldētājam nācās gan pacīnīties ar spēcīgām straumēm, gan paciest medūzu dzēlienus. Attālums starp abiem punktiem bija 33 km, taču tos nebija iespējams nopeldēt taisnā līnijā. Ceļu veica zigzaga trajektorijā, kopumā veicot 64 km.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+