Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. novembris, 2015
Drukāt

1875. gada 3. novembrī

3nov_Darzins_2

Pirms 140 gadiem, 1875. gada 3. novembrī, Jaunpiebalgas Jāņa skolā skolotāja ģimenē piedzima par visromantiskāko no latviešu mūzikas klasiķiem uzskatītais Emīls Dārziņš.

Apdāvinātības, īsā mūža un mazskaitlīgo, taču lielisko skaņdarbu dēļ viņu dēvē arī par “uzliesmojumu latviešu mūzikas debesīs”. Turklāt Dārziņš bija pirmais nopietni vērā ņemamais latviešu mūzikas kritiķis. Muzikologi aizrāda, ka 19./20. gadsimta mijas latviešu komponistiem bijis raksturīgi censties atdarināt latviešu tautasdziesmas, taču Dārziņš latvisko mentalitāti savos skaņdarbos panāca arī bez tā. Jādomā, katrs latvietis kaut reizi būs dzirdējis viņa “Melanholisko valsi”, taču kopumā komponists mūža laikā radīja 43 skaņdarbus, no kuriem līdz mūsdienām saglabājušies 37. Dzīves pēdējos gados Dārziņš strādāja pie operas “Rožainās dienas”, bet to tā arī nepabeidza.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+