Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
9. jūlijs, 2015
Drukāt

1875. gada 9. jūlijā

9jul_sacelsanas_2

Pirms 140 gadiem, 1875. gada 9. jūlijā, sākās Hercegovinas sacelšanās: Bosnijā–Hercegovinā dzīvojošo serbu vēršanās pret Osmaņu impēriju, kuras sastāvā tie atradās.

Sākotnēji tas šķita vietēja rakstura dumpis, taču tam izrādījās ļoti tālejošas sekas visā Balkānu reģionā. Sacelšanos gatavoja aptuveni gadu, tomēr sāka ar neplānotu turku vienības un bruņotu serbu zemnieku sadursmi kalnos. Nemieri pārsviedās arī uz Bosniju, savukārt nemierniekiem militāru palīdzību sniedza Melnkalne un Serbija, bet līdzi juta visa kristīgā Eiropa. Turpmākajos gados Turcija sāka karot kā ar Melnkalni, tā Serbiju, un sacelšanās sākās arī turku kontrolētajā Bulgārijā. Konflikta tālākā attīstība izraisīja Krievijas–Turcijas karu (1877 – 1878). Tas noslēdzās ar Eiropas lielvaru iejaukšanos un Berlīnes kongresu, kura rezultāts bija oficiāla Melnkalnes un Serbijas neatkarības atzīšana, kamēr Bosnija un Hercegovina nonāca Austroungārijas okupācijā, kaut juridiski vēl skaitījās turku valdījums.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studentiVācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+