Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
19. aprīlis, 2012
Drukāt

1882. gada 19. aprīlī

19apr_darvins_pol

Darvins

Pirms 130 gadiem, 1882. gada 19. aprīlī, savās mājās Londonā nomira britu dabaszinātnieks un ceļotājs, evolūcijas teorijas radītājs Čārlzs Darvins.

 

Viņa pēdējais darbs, kas iznāca burtiski dažus mēnešus pirms autora nāves, bija veltīts slieku darbībai. Tajā Darvins pauda mūsdienās pašsaprotamo tēzi, ka sliekām ir ļoti svarīga loma augsnes auglības veidošanā. Šis atklājums bija pilnīgā pretrunā ar līdz tam pieņemto uzskatu, ka no minētajiem tārpiem augkopībai nāk vienīgi posts. Ar sirdsslimību sirgstošais Darvins saskaņā ar leģendu nomira, savas ģimenes locekļu ieskauts. Viņa pēdējie vārdi bijuši veltīti meitai Henrietai un dēlam Frensisam: “Jūsu rūpju dēļ bija vērts slimot.”

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+