Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
20. novembris, 2012
Drukāt

1882. gada 20. novembrī

20nov_galvanausks_22

Pirms 130 gadiem, 1882. gada 20. novembrī, dzimis lietuviešu politiķis Ernests Galvanausks – viens no Lietuvas neatkarības atjaunotājiem, vairākkārtējs premjers, līdz 1940. gada 17. jūnijam finanšu ministrs Antana Merķa valdībā.

 

Viņa personība interesanta ar to, ka okupācijas vara Galvanausku sākumā iekļāva marionešu valdībā, taču politiķis ātri aptvēra notiekošo un, tāpat kā valsts prezidents Antans Smetona, aizbēga uz Vāciju, kur 1941. gada janvārī kļuva par Lietuvas Tautas komitejas priekšsēdētāju. Komitejai nākotnē vajadzēja pārtapt par Lietuvas trimdas valdību, tomēr iecere neizdevās. Kara beigās Galvanausks bēga uz Franciju un turpināja darbību Augstākajā Lietuvas atbrīvošanas komitejā.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+