Mobilā versija
+2.1°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
12. augusts, 2013
Drukāt

1883. gada 12. augustā

12aug_kvaga_22

Pirms 130 gadiem, 1883. gada 12. augustā, Amsterdamas zooloģiskajā dārzā nomira pēdējais kvaga – dzīvnieks, kas ārēji atgādināja zebras un zirga krustojumu.

 

Gadsimtiem ilgi kvagas bija ļoti izplatīti Āfrikas dienvidos kā šā reģiona lielākais zīdītājs. Līdz ar baltā cilvēka ierašanos sākās dzīvnieka masveida medīšana gan gaļas un ādas dēļ, gan tāpēc, ka fermeri uzskatīja kvagas par konkurentiem uz mājlopu ganībām. Uzskata, ka ap 1850. gadu skaistie dzīvnieki brīvā dabā Dienvidāfrikā bija gandrīz izzuduši, lai gan stāsta, ka neliels kvagu bariņš manīts arī 20. gadsimta sākumā. Mūsdienās Dienvidāfrikas zinātnieki mēģina atjaunot kvagu populāciju, izmantojot to DNS un klonēšanu, tomēr panākumi ir apšaubāmi, jo stepes zebrām dzimušie īpatņi apmatojuma ziņā tomēr atšķiras no oriģināla.

 

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+