Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
12. augusts, 2013
Drukāt

1883. gada 12. augustā

12aug_kvaga_22

Pirms 130 gadiem, 1883. gada 12. augustā, Amsterdamas zooloģiskajā dārzā nomira pēdējais kvaga – dzīvnieks, kas ārēji atgādināja zebras un zirga krustojumu.

 

Gadsimtiem ilgi kvagas bija ļoti izplatīti Āfrikas dienvidos kā šā reģiona lielākais zīdītājs. Līdz ar baltā cilvēka ierašanos sākās dzīvnieka masveida medīšana gan gaļas un ādas dēļ, gan tāpēc, ka fermeri uzskatīja kvagas par konkurentiem uz mājlopu ganībām. Uzskata, ka ap 1850. gadu skaistie dzīvnieki brīvā dabā Dienvidāfrikā bija gandrīz izzuduši, lai gan stāsta, ka neliels kvagu bariņš manīts arī 20. gadsimta sākumā. Mūsdienās Dienvidāfrikas zinātnieki mēģina atjaunot kvagu populāciju, izmantojot to DNS un klonēšanu, tomēr panākumi ir apšaubāmi, jo stepes zebrām dzimušie īpatņi apmatojuma ziņā tomēr atšķiras no oriģināla.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+