Mobilā versija
Brīdinājums +15.7°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
3. septembris, 2013
Drukāt

1883. gada 3. septembrī

3Sept_Stalbergs_22

Pirms 130 gadiem, 1883. gada 3. septembrī, Liepājā dzimis arhitekts, vairāku kultūrvēsturiski ļoti nozīmīgu būvobjektu līdzautors Ernests Štālbergs. Sadarbībā ar Kārli Zāli viņš izstrādāja projektu piemineklim Sudrabkalniņā un Brīvības piemineklim.

 

Pēc arhitekta projekta 1931. gadā Rīgā tika atjaunots Dailes – tagadējais Jaunais Rīgas teātris, pārbūvēts Eduarda Smiļģa savrupnams Pārdaugavā –
tagadējais E. Smiļģa muzejs, veidota LU Lielā aula, kā arī savam laikam modernās funkcionālisma stila blokēkas Lomonosova ielā 12. Štālbergs tāpat projektēja 1950. gadā uzstādīto V. I. Ļeņina pieminekli galvaspilsētas centrā. Arhitekta profesionālisms un zināšanu dziļums bija tik augsti vērtēts, ka viņa vārds augstu kotējās arī padomju varas laikā. Līdz pat savai nāvei Ernests Štālbergs bija Latvijas PSR Arhitektu savienības priekšsēdētājs.

 

 

Pievienot komentāru

Bērnus Vācijā "dārgajos" un "lētajos" nedalīs (1)Eiropas Komisijas iebildumu dēļ Vācija spiesta atkāpties no ieceres samazināt bērnu pabalstus iebraucējiem no citām dalībvalstīm, kuru bērni dzīvo ārpus Vācijas.
Draugiem Facebook Twitter Google+